Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Elektromobily: Auta bez vůně benzínu

Vlastnit automobil je dnesstejně běžné, jako mít doma chladničku. Od Mekky automobilismu USA se lišíme výkonem motorů a šířkou silnic, od německých sousedů zase stářím vozového parku. Jako správní patrioti máme rádi výrobky Škoda a jejich nedostatky svádíme na podrazy vedení koncernu Volkswagen. Podobně jako řada Evropanů jezdíme rádi na naftu, protože automobily se vznětovými motory mají menší spotřebu a nafta méně stojí. Jak si u nás ale stojí vozidla z druhé části spektra, která nespalují fosilní paliva, ale polykají elektřinu?

Jako u všech nových technologií můžeme identifikovat úzkou vrstvu průkopníků, kteří novinkám věří a vše staré dávno opustili. Potkat elektromobil Tesla Model S bylo u nás před dvěma lety takřka nemožné, dnes už na něj narazíte prakticky denně. Stále ovšem jde pouze o drahou hračku. Elektropohon však jejich majitelé  náruživě milují a svou rozkoš rádi sdílejí. Vlastnictví elektromobilu začasté berou jako jistou formu misionářské práce a snaží se o jejich výhodách přesvědčit i ostatní.

Elektromobily jsou v ČR zatím pouze vzácným kořením. Provozováno je jich tu méně než dva tisíce. Jejich uživatelé nejčastěji mluví o infrastruktuře. Nabíjecí stanice sice přibývají, ale nabíjení baterií mimo domov či firemní garáž stále vyžaduje značné plánování, obzvlášť při delších cestách. Značnou nelibost proto v posledních dnech vzbudila zpráva, že ČEZ zdraží paušální poplatek za kartu, která opravňuje majitele nabíjet u jeho stanic. Není totiž nabíjecí stanice jako nabíjecí stanice. Ty na stejnosměrný proud patří primárně ČEZu a většina ostatních jsou „pomalé“ na střídavý proud. I zde má proto ČEZ nálepku monopolisty, který si pečlivě hlídá, aby mu nerostla konkurence.

Na druhé straně stojí běžná řidičská populace, která elektromobily považuje za výstřelek, který by bez dotací a různých subvencí nepřežil. Kombinace vysoké ceny, zdlouhavého nabíjení a menšího dojezdu  u nich vyvolává zadostiučinění. Ti sofistikovanější mluví o tom, že auta sice jezdí na elektřinu, tu ale musí někdo vyrobit, což znamená v praxi stejně spálené uhlí. Ovšem i velké automobilky postřehly, že elektřina je nejspíš budoucností a předhánějí se ve velkolepých plánech. Volkswagen oznámil, že chce v roce 2025 prodávat milion elektromobilů ročně, Porsche, patřící do stejného koncernu jich vyrobí dvacet tisíc ročně. Domácí internetoví experti se těmto číslům švejkovsky pochechtávají a tvrdí, že by měl VW patřičně připravit i své PR oddělení, až zjistí, že se sekl o desetinou čárku. Více rezonovala zpráva, že BMW, Mercedes, Audi, Porsche a Ford začnou společně stavět dobíjecí stanice po celé Evropě. Za deset let tak třeba elektromobily budou na našich silnicích alespoň tak běžné, jako patnáct let staré ojetiny z Německa.

(Analyzováno bylo přes dva tisíce příspěvků za listopad 2016.)