Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Současné CRM: Dodavatelé & Trendy

Celosvětové výdaje do oblasti IT se letos zřejmě mírně propadnou – na „pouhých“ 3,4 trilionu dolarů (Gartner). Podepsaly se na tom zejména slabší prodeje hardwaru a zařízení (-7,5 procenta, tržby 597 miliard dolarů), zato datová centra si letos svou bilanci proti loňsku vylepší o 1,3 procenta (tržby 173 miliard), IT služby dokonce téměř o čtyři procenta (900 miliard).

Nejlepší růstový potenciál však v letošním roce zaznamenal software (6 procent, 332 miliard dolarů) s nejrychleji rostoucím segmentem aplikací CRM hnaných kupředu cloudem.

Současná situace na trhu CRM

Pokud vezmeme v potaz dostupné výsledky za poslední dva roky (Gartner), vidíme, že z Velké čtyřky (Big 4) rostly Salesforce a pozvolna rovněž Microsoft. Salesforce má přitom větší objem tržeb než další dva velcí hráči v pořadí – SAP a Oracle. Ti i při mírném finančním růstu pomalu vyklízejí své pozice. Největším propadákem je podle expertů Oracle, jenž ztrácí svou dominanci s rozpadající se bází zákazníků Siebelu (akvizici této společnosti Oracle provedl v roce 2005) a též z důvodu nejasné produktové strategie. Ovšem i SAP v loňském roce zaznamenal největší ztrátu tržního podílu, nejen proti předchozímu roku 2014, ale za posledních osm let.

Vice na ICT Revue