Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Vánoce 4.0

České Vánoce letos celosvětově proslavila americká televize CNN, když vánoční trhy na pražském Staroměstském náměstí zařadila mezi deset nekrásnějších na světě. Což o to, pozornost ze zahraniční nás vždy potěší, ale nebyli bychom to ani my, kdybychom to  přece jenom trochu nezkritizovali. Co je na té uniformní nabídce s trdelníkem a svařeným vínem v plastovém kelímku tak úžasného? Mnohem hezčí jsou prý trhy v Olomouci nebo Českých Budějovicích. Také Santa v červenobílém kabátku v nás probouzí pocity národního uvědomění, zhruba 60 tisíc uživatelů bojuje na Facebooku proti tomuto americkému importu.

Jinak je ale vše při starém. Půjčky na dárky vedou opět našince do dluhových pastí,  přepravcům scházejí brigádníci, kteří by pomohli ukočírovat skokový nárůst počtu zásilek e-shopů. I letos o Vánocích nakupujeme totiž jako o závod a dárky nám nemá kdo balit a doručovat. Jakpak to asi v dřevních dobách dělával Ježíšek?